Gabriel Jakóbiuk (3a) zajął I miejsce w regionalnym konkursie plastycznym „Komiks z Parkiem Krajobrazowym w tle”, którego organizatorem był Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z powiatów: wałbrzyskiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego oraz świdnickiego.

Konkurs „Komiks z Parkiem Krajobrazowym w tle” cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadanie było trudne: należało stworzyć komiks tematycznie związany z parkami krajobrazowymi. Należało wymyślić ciekawą fabułę, pochwalić się znajomością przyrody i historii, wykorzystać swoje zdolności plastyczne – wszystko to w wymagającej formie komiksu z czytelnymi i zrozumiałymi dialogami, ze specyficzną narracją.

Spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych do Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział Wałbrzych wyłoniono najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja. I miejsce wśród gimnazjalistów z czterech powiatów zajął komiks Gabriela zatytułowany „Leśna sprawiedliwość w Książańskim Parku Krajobrazowym”.

Gratulujemy!

kOMIKS 1kOMIKS 3